Sanitarinių patalpų planavimas Dar geriau suplanuojamas vonios kambarys naudojantis Geberit

Labai svarbu gerai suplanuoti vonios kambarį 

Vonios kambarys tarsi poilsio vieta, kurioje žmonės praleidžia daug laiko

Per gyvenimą vidutiniškai apie 850 dienų praleidžiame vonios kambaryje, o tai prilygsta daugiau nei 2 mūsų gyvenimo metams. Duše maudomės apie 30 000 kartų, o tualete praleidžiame daugiau nei 300 dienų. Šie skaičiai rodo, kad vonios kambarys neabejotinai daug svarbesnis, nei galėtume manyti.

Norint, kad vonios kambarys atitiktų individualius poreikius ir taptų malonia vieta atsipalaiduoti, labai svarbu gerai suplanuoti vonios kambarį, kuris atitiktų naudotojų asmeninius poreikius.

Todėl Geberit padeda profesionalams suplanuoti tobulą vonios kambarį, atitinkantį klientų lūkesčius, ir įgyvendinti šiuos projektus. Projekto sėkmingumas priklauso nuo efektyvaus sanitarinių patalpų suplanavimo derinant su galutiniu klientu.

Optimalus sanitarinių patalpų planavimas Patarimai organizuojant vonios kambarį

  • Gerai apgalvotas vonios kambario planavimas pradedamas vos įžengus į kambarį. Ypatingą dėmesį atkreipkite į regos liniją.
  • Naudojami baldiniai vonios kambario gaminiai paprastai išdėstomi vonios kambario centre. Jie turi būti lengvai pasiekiami ir būti šalia įėjimo zonos.
  • Norint užtikrinti privatumą, pvz., WC puodas neturi būti iškart matomas nuo įėjimo. Šį vonios kambario elementą geriausia įrengti už (pusės aukščio) potinkinės konstrukcijos arba nišoje.
  • Dušus klientai renkasi dažniau nei vonias. Turėdami tai omenyje, turėtumėte numatyti daugiau vietos šiam įrenginiui jau planavimo etapu.
  • Vaizdas, matomas iš vonios,turėtų padėti atpalaiduoti. Todėl pageidautina, kad jūsų klientai būtų atsisukę į langą, o ne į WC ar radiatorių.
  • Jei praustuvas statomas šalia durų – tai patogu, jei norite tik nusiplauti rankas arba greitai pasitaisyti plaukus.
  • Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad kambariai su baldiniu veidrodžiu įėjimo zonoje atrodo didesni ir atviresni.
Planuodami sanitarinę patalpą – paslėptą tualeto zoną, atsižvelkite į žvilgsnio liniją
Judėjimo ir cirkuliacijos zonos ypač svarbios mažuose vonios kambariuose

Vonios kambario išdėstymas Atkreipkite dėmesį į judėjimo ir cirkuliacijos zonas

Labai svarbu išlaikyti tam tikrus mažiausius atstumus ir matmenis bet kokio gero vonios kambario plane, kad jis būtų kuo patogesnis. Tai vienintelis būdas užtikrinti, kad vonios kambario elementus, pvz., baldinius vonios kambario gaminius arba WC, būtų patogu naudoti. Be vietos sanitariniams prietaisams vonios kambaryje visada turėtų būti numatyta pakankamai vietos judėjimui ir cirkuliacijai.

Judėjimo zona: Prieš kiekvieną vonios kambario elementą turi būti suplanuotas minimalus neužstojamas grindų plotas. Judėjimo zonos gali persidengti tik tuo atveju, jei nesitikima, kad vienu metu bus naudojami kiti vonios kambario elementai. Taip pat turi būti laikomasi rekomenduojamiems mažiausiems matmenims taikomų vietinių standartų.

Cirkuliacijos zona: Siekiant sudaryti nekliudomą prieigą, kai vonios kambario elementai naudojami tuo pačiu metu, be judėjimo zonos turi būti suplanuota cirkuliacijos zona.

Renova Compact: Judėjimo ir cirkuliacijos zonos taip pat svarbios svečių vonios kambariuose
Planuojant sanitarinę patalpą, būtina atsižvelgti į judėjimo ir cirkuliacijos zonas

Skaitmeninės planavimo priemonės specialistams 

Geberit siūlo platų profesionalams skirtų skaitmeninio planavimo įrankių asortimentą, pvz., Geberit ProPlanner

Daug naudingų planavimo įrankių taip pat siūloma sanitarijos inžinieriams, santechnikams ir architektams:

Įrengimo sistemos Vonios kambario dizaino pagrindai

Įrengimo sistema su Duofix

Įrengimo sistemos – visuotinai pripažintas standartas ir sudaro vonios kambarių ir sanitarinių patalpų projektavimo ir įrangos pagrindą. Jas sudaro karkasinė konstrukcija ir susiję įrengimo elementai, papildyti tiekimo ir išleidimo vamzdžiais. Įrengimo sistemas galima suskirstyti į tris sritis:

1. Potinkinis įrengimas: Ši įrengimo sistema montuojama prieš pertvarą. Montavimo elementai integruojami į potikinį elementą ir nutiesiami tiekimo ir nuotekų vamzdžiai. Potinkiniai elementai gali būti pagaminti iš tvirtos arba lengvos konstrukcijos. Jie gali būti dalinio aukščio, kambario aukščio arba sudaryti iš abiejų derinio. Kryžminių grindų vamzdžių latakai taip pat gali būti integruoti kaip potinkinis elementas.
Tam tinkamos sistemos yra: Geberit Duofix ir Geberit GIS

2. Montavimas į sieną: Šiuo atveju įrengimas, įrengimo elementai ir vamzdynai yra patalpą skiriančioje pertvaroje. Sieniniai įrenginiai daugiausia statomi naudojant lengvas konstrukcijas, atsižvelgiant į erdvės poreikius.
Tam tinkamos įrengimo sistemos yra: Geberit Duofix ir Geberit GIS

3. Laisvai pastatomos įrengimo sienos: Jos daugiausia naudojamos erdvių vonios kambarių interjero dizainui. Jos gali būti naudojamos tik gipso kartono konstrukcijose su atitinkamomis sistemomis, pvz., Geberit GIS. Jos savarankiškai statomos kambaryje kaip sala, arba prijungiamos prie sienos iš vienos pusės. Statant kaip atskiras salas, tiekimo ir nuotekų vamzdžiai nukreipiami per grindis arba į grindis apačioje.

Norite sužinoti daugiau? 

Laukiame jūsų žinutės.

Dažnai užduodami klausimai apie sanitarines patalpas 

Skaityti panašias temas