Gryno oro vonios kambaryje gudrybės

Kiekvienas vonios kambarys yra skirtingas, tačiau situacijos yra tos pačios. Vonios kambaryje gali tvyroti nemalonus kvapas ne tik po to, kai pasinaudojama WC puodu. Per didelė drėgmė, sugedusi vėdinimo sistema arba užsikimšęs nutekamasis vamzdis taip pat gali sukelti nemalonaus kvapo atsiradimą vonios kambaryje. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, šviežią orą į vonios kambarį padeda sugrąžinti įvairūs metodai. Pateikiame gudrybes ir buitines priemones, kurios yra vienos veiksmingiausių.

Kaip užtikrinti gryną orą vonios kambaryje?

Įvairios buitinės priemonės grynam orui

1 patarimas: buitinės priemonės padeda

Paprastos priemonės gali būti naudingos norint laikinai užmaskuoti nemalonius kvapus pasinaudojus WC puodu. Pavyzdžiui, degantys degtukai dėl juose esančios sieros užgožia kvapą. Plačiausiai paplitusios priemonės yra kvapūs purškalai, smilkalų lazdelės ir aliejai. Naudojamas atviri dubenėliai su actu arba citrinų vandeniu ir šviežiai sumaltos kavos pupelės. Tas pats pasakytina ir apie nedidelį indelį su druska. Ši buitinė priemonė gali neutralizuoti kvapus dėl savo drėgmę surenkančio poveikio.

2 patarimas: naujų tendencijų naudojimas

Jei norite iš anksto planuoti ir nuolat panaikinti nemalonius kvapus vonios kambaryje po naudojimosi WC puodu, geriausia rinktis naujoviškus ir veiksmingus variantus, pavyzdžiui, WC puodą su kvapų ištraukimo įrenginiu. Jis gali greitai ištraukti kvapus po to, kai pasinaudojote WC puodu, ir netoli jų susidarymo vietos, kol jie nepasklidę po visą patalpą. Principas panašus į ištraukiamojo ventiliatoriaus funkciją gaminant maistą. Vonios kambaryje galima rinktis nuo kvapų ištraukimo įrenginio, integruoto į keraminį gaminį, iki bakelyje esančio kvapų ištraukimo DuoFresh modulio.

3 patarimas: kasdienis džiovinimas

Jei patalpoje ilgą laiką kaupiasi drėgmė ir šiluma, vonios kambaryje gali atsirasti nemalonus kvapas, nepaisant vėdinimo. Dėl to net gali atsirasti pelėsis. Geriausia po kiekvieno dušo ar vonios panaudojimo nusausinti drėgnas vietas, pavyzdžiui, maišytuvus ir plytelių siūles, šluoste. Vonios kambaryje esantys rankšluosčiai taip pat ilgainiui gali sudrėkti, todėl juos reikėtų reguliariai keisti arba skalbti.

Vonios kambarys su dideliu langu su Geberit ONE baldais

4 patarimas: žinoma. Vėdinimas!

Įrodyta, kad vėdinimas yra greita ir veiksminga priemonė drėgnam orui pakeisti šviežiu. Reguliariai vėdindami vonios kambarį galite užkirsti kelią pelėsio susidarymui. Ekologiniais sumetimais žiemos mėnesiais langų nereikėtų palikti atidarytų valandų valandas, nes priešingu atveju be reikalo eikvosite šildymo energiją. Vėdinimas ypač veiksmingas, kai dėl atidarytų langų susidaro skersvėjis. Tam geriausia atidaryti vonios kambario langą ir duris, taip pat langą kitoje patalpoje, kad drėgmė galėtų greitai pasišalinti. Jei vonios kambaryje nėra lango, kuriam laikui įjunkite vėdinimo įrenginį. Taip pat galite atidaryti vonios kambario duris ir priešais esančio kambario langą. Kad drėgnas oras išeitų iš patalpos ir nesikauptų kitose patalpose, durys į kitus kambarius turėtų likti uždarytos.

5 patarimas: pakeiskite ventiliacijos filtrą

Yra žinoma, kad vonios kambariuose be langų standartiškai įrengtas vėdinimo įrenginys padeda pašalinti nemalonius kvapus. Nuo įrenginio veikimo priklauso, ar ir kaip greitai vonios kambario oras vėl taps gaivus. Tačiau jei ventiliacija pasenusi arba sugedusi, ji taip pat gali aktyviai sukelti nemalonius kvapus ore. Jei filtras užsikimšęs arba ventiliacija sugedusi, vonios kambaryje gali atsirasti nemalonių kvapų. Vietoj to, kad į patalpą būtų įleistas šviežias oras, sugedęs įrenginys nemalonų orą grąžina į vonios kambarį. Kad ir kokia būtų situacija: valymas, techninė priežiūra ir galbūt naujas įrenginys tikrai verti jūsų dėmesio.

6 patarimas: išvalykite gaudyklę

Nemalonus kvapas iš tikrųjų gali sklisti iš toliau, pavyzdžiui, jei užsikimšęs sifonas arba nuotekų sistema.

Vonios kambario produktai