Mažiau šiukšlių vonios kambaryje

Per metus europiečių vonios kambariuose susidaro vidutiniškai 480 kilogramų buitinių atliekų. Tikrai per daug. Gera naujiena yra ta, kad 47 % atliekų yra perdirbamos arba kompostuojamos ir ši tendencija didėja (šaltinis: euronews.com). Net jei būtų galima perdirbti vis daugiau atliekų, siekiama sumažinti jų kiekį, tenkantį vienam gyventojui. Geberit pateikia patarimų, kaip sumažinti buitinių atliekų kiekį vonios kambaryje.

Vonios kambarys su WC puodu su apiplovimo funkcija
Pasirinkite informacijos tašką paveikslėlyje

Jei norite, kad vonios kambaryje nebūtų šiukšlių, turėtumėte pagalvoti, pvz., apie šiuos dalykus:

  • Ko man iš tikrųjų reikia vonios kambaryje? Jums nereikia automatiškai pirkti visų reklamuojamų daiktų, o kai kuriuos dalykus galite pasidaryti ir patys. Pavyzdžiui, pačių pagamintas muilas šiuo metu yra labai populiarus ir nesudėtingai pagaminamas.
  • Kokios alternatyvos gali sumažinti klasikinių moteriškų higienos priemonių, tokių kaip tamponai ir higieniniai įklotai, naudojimą?
  • Gal vertėtų pagalvoti apie WC puodą su bidė funkcija? Be to, kad juo naudotis patogiau, taip pat taupomas tualetinis popierius.

1 patarimas - Dezodorantas

Plastiko atliekos yra didžiausia problema vonios kambaryje. Tačiau dažnai jos galima išvengti, jei pasirenkate tinkamus gaminius. Pavyzdžiui, kodėl verta likti prie dezodoranto purškiklio? Paprastai jie būna metaliniame arba plastikiniame inde. Kreminiai dezodorantai yra puiki alternatyva. Jie paprastai būna stikliniame inde arba metalinėje skardinėje, kurią galima naudoti pakartotinai.

2 patarimas - Dantų šepetėlis:

Paprastai dantų šepetėlio rankenėlė būna pagaminta iš plastiko, o šereliai - iš nailono, kitaip tariant, taip pat iš plastiko. Odontologai rekomenduoja dantų šepetėlį keisti kas tris mėnesius. Tai reiškia, kad vienam asmeniui per metus tenka keturi dantų šepetėliai. Savo ruožtu tai reiškia milijonus dantų šepetėlių per metus. Jei vietoj jo įsigysite bambukinį dantų šepetėlį, išvengsite plastiko atliekų. Bambukas yra viena sparčiausiai augančių žaliavų planetoje - vos per vieną dieną jis gali užaugti iki vieno metro aukščio.

Šeimos vonios kambarys

3 patarimas - Dantų pasta

Įprastinė dantų pasta paprastai būna plastikiniame indelyje, o galų gale niekada nepavyks visko panaudoti iš tūbelės. Tačiau yra nauja alternatyva, siūlanti nulinį atliekų kiekį: dantų pastos tabletė. Įsidėkite tabletę į burną, kramtykite ją tol, kol atsiras lengvos putos, o tada valykite dantis įprastu dantų šepetėliu.

4 patarimas - Muilas

Vos prieš kelis dešimtmečius muilo gabalėlis buvo standartinis vonios kambario elementas. Šiandien vietoj seno gero muilo gabalėlio populiarėja skystas muilas. Skystas muilas paprastai būna plastikiniame buteliuke. Kietasis muilas paprastai būna popierinėje pakuotėje, o iš tikrųjų gana lengva pasigaminti muilą namuose. Paprastas būdas atsisveikinti su dar vienu plastikiniu gaminiu vonios kambaryje.

Geberit Selnova vonios kambarys

5 patarimas - Šampūnas

Taip pat yra alternatyva plaukams be plastiko. Užuot naudoję įprastą šampūną iš plastikinio buteliuko, prausdamiesi duše naudokite kietą šampūną. Jis atrodo kaip įprastas muilo gabalėlis ir jį labai lengva naudoti: patrinkite gabalėlį tarp drėgnų rankų, kad susidarytų šiek tiek putų. Juo išplaunate plaukus, o tada įprastai išskalaujate vandeniu. Iš vonios kambario išmesite dar vieną plastikinę pakuotę.

6 patarimas - Higieniniai įklotai ir tamponai

Moterų menstruacijų higiena reikalauja daug atliekų. Per savo gyvenimą moterims vidutiniškai prireikia nuo 10 000 iki 17 000 tamponų ir higieninių įklotų. Tačiau užuot naudojusios įprastus vienkartinius gaminius, moterys galėtų pradėti naudoti menstruacines taureles. Šios taurės paprastai gaminamos iš medicininio silikono, kitaip tariant, plastiko. Tačiau po naudojimo jas galima išvalyti ir naudoti vėl ir vėl. Menstruacinė taurelė gali tarnauti ne vienerius metus.

7 patarimas - Tualetinis popierius

Daugelis žmonių vonios kambaryje atlieka daugybę ritualų. Pavyzdžiui, kai kuriems visiškai neįsivaizduojama, kad jie valytųsi kuo nors kitu, išskyrus popierių. O juk WC puodas su apiplovimo funkcija yra kur kas higieniškesnė alternatyva. Bet kokias nešvarias vietas plauti vandeniu yra daug švaresnis būdas, be to, neįtikėtinai sutaupoma tualetinio popieriaus. Taigi tikrai verta pagalvoti apie tai, ar verta pakeisti savo rutinos.

Vonios kambario produktai